lampy zabiegowe


Kliknij aby powiększyć...

lampa operacyjna w technologii LED 160.000 lux

Zimne światło dla dłuższego cyklu życia produktu

Najnowsza technologia LED pozwala na emisję światła dla sali operacyjnej bez podczerwieni, dzięki czemu redukcji ulega ciepło generowane przez głowicę, a w konsekwencji temperatura w obszarze głowy chirurga. Duża ilość diod ułożonych okrężnie i rozdzielonych na 7 grup (po 3 diody w każdej) wokół uchwytu oraz 7 innych grup (po 7 diod każda) ułożonych promieniowo w uchwycie stanowi nowość w OT-STARLED; dzięki nim powstaje plama światła wygenerowana przez 70 diod, o średnicy od 26 cm do 1 m, o mocy światła na poziomie 160.000 luksów, przez 50.000 godzin.

Opatentowany system ACRIS®

Niezwykły i innowacyjny opatentowany system ACRIS® zapewnia, dzięki sterowaniu mikroprocesorowemu utrzymywanie krzywych elektrycznych typowych dla LED na niezmiennym poziomie w czasie, przy jednoczesnym zachowaniu cyklu życia 50.000 godzin.
OT-STARLED odwzorowuje kolor indeksem na poziomie 95%, wartości niezmiennej w czasie i temperaturze koloru 4.900 °K. Te dwie wartości pozwalają dokładnie odtworzyć skalę chromatyczną kolorów ciała ludzkiego.

Mocne światło bez cienia

OT–STARLED wyposażono w adapter jasności, dzięki któremu dystrybucja światła LED przebiega regularnie, a światło na polu operacyjnym jest bardziej homogeniczne. Adapter jasności działa automatycznie i inteligentnie, wzmacniając wiązki światła wolnych obszarów. Cienie generowane przez ciemne obszary są natychmiast rozpraszane i kompensowane wiązkami w obszarach oświetlonych, produkujących homogeniczne, bezcieniowe światło i zapewniając intensywność, niezmienność i niezawodność oświetlenia w każdych warunkach.

Innowacyjny system sterowania I–SENSE®

Dokładne badania skłoniły producenta do opatentowania pierwszego innowacyjnego systemu sterowania I–SENSE® opartego na cyfrowej higienie i łatwości użytkowania przycisków przez personel medyczny.
Przy pomocy I-SENSE® można sterować:

  • włączaniem i wyłączaniem
  • intensywnością światła
  • światłem endoskopowym
  • DOF – głębią pola
  • ogniskowaniem pola dla chirurgii

I-SENSE® jest dokładnym, funkcjonalnym i czytelnym systemem wyposażonym w pamięć parametrów operacyjnych, co upraszcza przełączanie się między różnymi trybami operacyjnymi (standard, automatyczny, światło otaczające). OT–STARLED ma praktyczny i funkcjonalny design. Niespotykana wręcz łatwość manewrowania jest możliwa dzięki centralnym i poprzecznym uchwytom, które umożliwiają personelowi medycznemu przemieszczanie lampy przy zachowaniu pełnej stabilności i ciągłości oświetlenia podczas manewru.
Bierzemy pod uwagę wymogi sanitarne. Z tego powodu OT-STARLED wyprodukowano z gładkich i odpornych materiałów, sprawiających, że czyszczenie jest szybkie i łatwe.
Kształt lampy dostosowano do przepływów laminarnych. Ich struktura została szczegółowo przeanalizowana w celu uniknięcia przepływów powietrza w sali operacyjnej, redukując maksymalnie obszary turbulencji.

Multimedia

OT–STARLED jest dostarczana ze standardową kamerą video, która można zintegrować wewnątrz uchwytu na środku głowicy lub umieścić na osobnym ramieniu z seryjnym interfejsem USB.

OT–STARLED jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami video producenta i można ją dostosować do stołów operacyjnych, wózków lub lamp chirurgicznych, w zależności od potrzeb użytkownika.
Aby zracjonalizować czynności konserwacyjne OT-STARLED można dostarczać wraz z innymi lampami STARLED, seriami monitorów itp.

System LIGHT–UP® dla chirurgii o minimalnej inwazyjności

OT–STARLED nadaje się do oświetlania sal operacyjnych i jest dostarczana z nowym, opatentowanym systemem LIGHT-UP®, który, dzięki specjalnym wiązkom światła, daje możliwość dostosowania poziomu oświetlenia do z bieżącej aplikacji. Wiązka światła pochodząca z górnej części czaszy pozwala widzieć szczegółowo pole operacyjne przy zachowaniu poprawnego obrazowania na monitorze.
Ten rodzaj technologii został przeanalizowany w celu minimalizacji inwazyjności chirurgii, stając się optymalnym przygotowaniem i polem działania podczas operacji i monitorowania pacjenta oraz operacji z użyciem mikroskopu.